Døråpneren

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Reiser for livslyst og glede

Har du en kursidé? Har du lyst til å holde ditt eget kurs på Kreta? Med vårt kontaktnett og og erfaring hjelper vi deg å arrangere det. Vi finner fram til hoteller og egnede fasiliteter for deg, og bidrar med reisehjelp. Ta gjerne kontakt og skriv noen ord.

Hoteller


Hotel Manto PDF Skriv ut E-post

Manto studios er et helt nytt og vakkert lite leilighetskompleks, som ble ferdigstilt i 2008. Leilighetene har plass til fra 2 - 6 personer. Alle leilighetene er forskjellige og er smakfullt og moderne innredet med vakker kunst på veggene. I bakgården til hotellet er det en nydelig liten hage, hvor man kan nyte noe å drikke og på toppen av hotellet ligger en stor og flott takterrasse med utsikt utover havet. Hotellet ligger et steinkast fra strandpromenaden med en nydelig strand, hvor man kan leie solsenger og bade i krystallklart hav. Det er god standard og daglig rengjøring. Beliggende i rolige omgivelser samtidig som det er nær bussholdeplass, butikker, strand og spisesteder.

Manto eies av en kvinnelig billedkunstner. Hun har dekorert leilighetene med egen kunst. Hun er opptatt av den kretiske tradisjonelle kunstarten og har også en butikk hvor hun tilbyr sine kunstverk  ved siden av hotellet. Bildet over er Manto sitt verk.

Klikk "les mer" for flere bilder.

Sist oppdatert lørdag 10. april 2010 09:09
Les mer …
 
Zafiri Hotel PDF Skriv ut E-post

 Endelig fant jeg et koselig familiedrevet leilighetskompleks i Paleochora på sørsiden av Kreta. Hotellet er nyrenovert og er utstyrt med moderne fasiliteter. Alle rommene har vakre tregulv og en koselig atmosfære. Det beste er at sengene har nye anatomiske madrasser og pute. Det er kjøkken med oppvaskmaskin, kjøleskap og kokeplater og alle rom har air-condition, fjernsyn og internetforbindelse.

Et gjestfritt og godt hotel i hjertet av Paleochora, beliggende ca 50 meter fra en deilig sandstrand. Leiligheter i mange størrelser fra singlerom til leiligheter med plass til inntil 6 personer. De fleste rommene har havsutsikt. Andre vender ut mot hagen eller opp mot en nærliggende gammel borg.

Se flere bilder.

 

Sist oppdatert søndag 25. april 2010 10:37
Les mer …
 
Christiana Apartments PDF Skriv ut E-post

 

Active ImageEt koselig lite familiedrevet leilighetskompleks som ligger litt tilbaketrukket og uten innsyn fra naboer. Det er ca. 500 meter å spasere til stranden og ca 300m til nærmeste butikk. Her oppe kan du nyte en flott utsikt over havet og vakker solnedgang. På Christiana har de både leiligheter og studios, med plass til 1-4 personer. Rundt hotellet ligger en idyllisk hage med masse vakre blomster og frukttrær, som er tilgjengelig for alle gjestene. Er du glad i katter finner du også mange av dem her oppe.

Hotellet har svømmebasseng og air-condition. Alle leilighetene har balkong med havsutsikt.

Se flere bilder.

Sist oppdatert torsdag 08. april 2010 17:51
Les mer …
 
Angelas Studios PDF Skriv ut E-post

Active ImageAngela studios og apartements er et moderne anlegg som ligger mellom Anemomilos og den lokale butikken. Det er ca 200 meter til stranden. Noen leiligheter har utsikt over havet og det er air-condition i de fleste leiligheter. På Angela er det svømmebasseng med en liten poolbar, hvor innehaveren selv, trivelige Stavros, er bartender. Velegnet for barnefamilier. Her kan du få leiligheter i forskjellige størrelser med plass til fra 1 til 6-7 personer. Familie eller venner som vil bo sammen for å gjøre ferien billigere kan gjøre et kupp her.

Studio betyr et rom med 2 senger, kjøkkenkrok og baderom. Det vil være utgang hage eller balkong.

Klikk "les mer" for flere bilder.

Sist oppdatert torsdag 08. april 2010 17:52
Les mer …
 
Anemomylos Apartements PDF Skriv ut E-post

Active Image

Anemomilos betyr vindmøller. Hotellet leier ut tre vindmøller. Vindmøllene er bygget for utleie og har kjøkken/ oppholdsrom og dusj/toalett nede samt et koselig soverom oppe. I tillegg leier de ut  tre dobbeltrom, en 3 sengs leilighet og en firesengs leilighet med 2 soverom. Hotellet ligger hundre meter fra stranden, og har en idyllisk hage hvor vertskapet dyrker frukt og grønnsaker. Her bor du blant grekere i rolige omgivelser.
Hotellet har en enkel, sjarmerende standard og vertskapet, Maria og Kostas, gjør sitt beste for at du skal føle deg velkommen og ha det bra under oppholdet.

Alle leilighetene har air-condition og de fleste har fjernsyn.

Priser varierer avhengig av sesong og antall personer fra 35 - 65 euro  pr. døgn.

Klikk på LES MER for flere bilder.

Sist oppdatert torsdag 08. april 2010 17:53
Les mer …
 


Tilbakemeldinger

VIl du holde kurs?

Har du en lyst til å lage et kurs selv? Vi hjelper deg med det praktiske. Ta kontakt for en uforpliktende samtale.


Døråpneren